Anasayfa / Tüm Kategoriler / 10 Yabancı Dizi Önerisi

10 Yabancı Dizi Önerisi

Türk dizilerinin entrikasından sıkılıp kafamızı bilgisayar ekranına gömdüğümüz şu günlerde, bazen sizi güldürüp bazen ağlatıp bazen heyecanlandıracak dizilerin yer aldığı yabancı dizi listemizi sizler için derledik. Umarım keyifle okur, sonra da keyifle izlersiniz efendim. Hepinize iyi seyirler!

10-NEW GIRL (2011-) IMDB / 7,7

Konusu: Jessica sevimli ve neşeli bir ilkokul öğretmenidir. Bir gün evine geldiğinde sevgilisinin kendisini aldattığını görmesiyle ev aramaya başlar ve 3 erkekle yaşamak zorunda kalır. Bunlar; Kazanova Schmit, hukuk eğitimini yarıda bırakmış ve şuan barmen olan karamsar Nick ve eski basketbolcu Winston. İnsan ilişkilerinde pek başarılı olamayan Jess, evde geçirdiği süre içinde hem kendini geliştirme fırsatı bulup hem de erkeklerin dünyasını yakından tanıyacaktır. Özellikle HIMYM ve Friends tadında dizi arayanlar için mükemmel bir seçenek olacaktır.

 

9-SUITS (2011-) IMDB / 8,5

Konusu: Hukuk fakültesini çeşitli sebeplerden bırakmak durumunda kalmış, ancak bir dahi olan Mike Ross başkaları için LSAT(Amerika’da hukuk fakültesine girebilmek için gereken sınav) sınavına girerek geçimini sağlamaktadır. Bir gün yolu New York’un en iyi avukatlarından, Harvard mezunu Harvey Specter ile çakışır. Specter Mike’ın yeteneklerinden oldukça etkilenir ve Specter’ın çalıştığı firmada Mike’ın da Harvard mezunu olduğu yalanını söyleyerek beraber çalışmaya başlarlar. Dizinin kötü tarafı izlerken insanın mühendisliği bırakıp avukat olası geliyor, ama sonra geçiyor.

8-FRINGE (2008-2013) IMDB / 8,5

Konusu: FBI dünya çapında açıklanamayan olayları incelemek için Fringe adında bir ekip kurmuştur. Boston merkezli bir bölüm olan Fringe ekibi; özel ajan Olivia Dunham, metafizik üzerine araştırmaları bulunan Walter Bishop ve onun zeki oğlu Peter Bishop’tan oluşmaktadır. Dizide paralel evrenler, ışınlanma, zaman yolculuğu gibi birçok konu işlenmektedir. Bunun yanı sıra etkileyici görseller, akıl almaz deneyler ve eğlenceli karakterler barındıran diziyi özellikle bilim kurgu ve polisiye sevenlerin kaçırmamasını öneririm.

FringeThemes

7-HOUSE M.D. (2004-2012) IMDB / 8,8

Konusu: Dizinin ana karakteri olan Dr. House New Jersey’de bir hastanede bulaşıcı hastalıklar ve nefroloji alanında uzmandır. O ve üç kişilik ekibi teşhisi konulamayan hastalıkları iyileştirmektedir. Gregory House gıcıklığı, huysuzluğu, aksiliği, bencilliği ve ağrı kesici bağımlılığına rağmen, mükemmel bir doktor. Diziyi izlerken hastalık hastası olmanız olası ama yine de izlemeye değer.


6-PRISON BREAK (2005-) IMDB / 8,5

Konusu: Lincoln Burrows (aslında işlemediği) Başkan yardımcısının kardeşini öldürmek suçuyla idam cezasına çarptırılmıştır. Kardeşi Michael Scofield, abisini kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini fark edince kusursuz bir kaçış planı yapmaya karar verir. Önce, göstermelik bir banka soygunu yapar, cezaya çarptırılır ve sonrasında olaylar gelişir. Dizi 2009 yılında son buldu. Ancak bu sene 5. Sezonuyla yine hapishaneden kaçış konusuyla başladı. Tüm bölümlerini bir solukta izleyip sonra dizisiz kalabilirsiniz, bizden söylemesi.

5-CHUCK (2007-2012) IMDB / 8,2

Konusu: Buy More isimli markette elektronik teknisyeni olarak çalışan Chuck Bartowski’ye, Stanford Üniversitesi’nden atılmasına sebep olan arkadaşı Bryce Larkin tarafından e-posta atılmasıyla tüm hayatı değişir. Artık tüm devlet sırları Chuck’ın beynindedir. Bu olaydan sonra kendisine eşlik eden CIA ajanı Sarah ve NSA ajanı John ile birlikte pek çok komik ve tehlikeli olay atlatırlar. Chuck hem işyerindeki arkadaşları, hem ailesi, hem de suikastçilerle uğraşmak zorundadır. Siz hem duygulanır hem heyecanı tadarken dizideki samimiyet sizi kendisine bağlıyor.

4-SHERLOCK HOLMES (2010-2017) IMDB / 9,2

Konusu: Sherlock dizisi, Arthur Conan Doyle’nin anlattığı hikayelerin modern televizyon yapımıdır. Londra’da üstün yeteneklere sahip Sherlock Holmes ile eskiden doktor ve asker olan John Watson tanışırlar ve bir arada yaşamaya başlarlar. Polis, şehirde meydana gelen cinayetlerle ilgili, keskin bir zekaya sahip olan ve modern dünyanın araç gereçlerini başarılı kullanabilen Sherlock’tan yardım ister. Sherlock’un zekası ve John’un deneyimiyle cinayetleri başarıyla açığa çıkarırlar. Bazı kaynaklara göre dizinin 5. Sezon onayı aldığı, bazı kaynaklara göre bittiği söyleniyor; ne diyelim bekleyip göreceğiz. Ayrıca, Benedict Cumberbartch’ın mükemmel oyunculuğu diyorum ve takdiri size bırakıyorum.

 

3-BREAKING BAD (2008-2013) IMDB / 9,5

Konusu: 50 yaşında, ailesiyle kendi haline yaşayan ve bir lisede kimya öğretmeni olan Walter White’ın ölümcül safhada akciğer kanseri olduğunu öğrenmesiyle dizi başlar. White, tüm günlük endişelerden ve toplumun dayattığı sınırlamalardan sıyrılarak yeni bir adama dönüşür. Kendisi öldükten sonra ailesine para bırakabilmek için, uyuşturucu yaptığını rastlantı sonucu öğrendiği eski öğrencisi Jesse Pinkman ile metamfetamin işine girer. Basit bir aile babasının uyuşturucu çetesinin elebaşına dönüşmesinin komik ama aynı zamanda duygu yüklü hikayesini kaçırmayın derim.

 

2-HOW I MET YOUR MOTHER (2005-2014) IMDB / 8,4

Konusu: Dizi, 2030 yılında Ted’ in çocuklarının karşısına geçip anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlatmasıyla başlıyor. Aslında dizi, Ted ve 4 yakın arkadaşından oluşan 5 kafadarın başından geçen iş,arkadaşlık,aşk gibi konularda yaşadıkları olayları anlatır. Ted 27 yaşında bir mimar, Marshall hukuk öğrencisi, Lily anaokulu öğretmeni ve kızlarla tanışmak için kendine göre yolları olan, her zaman takım elbise giyen Barney Stinson. Dokuz yıldır sevgili olan Marshall ve Lily evlenmeye karar verince, yalnız kalmaktan korkan Ted paniğe kapılır. Derken Robin ile tanışıp ona aşık olduğunu düşünür acaba sahiden öyle midir?

1-GAME OF THRONES (2011-) IMDB / 9,5

Konusu: George R.R. Martin’in çok satan romanından uyarlanan HBO dizisi. Kuzey Krallığının hükümdarı Ned Stark’ın dostu ve güneyin kralı Robert Bratheon tarafından güneye çağırılmasıyla Ned Stark kendini taht kavgalarının içinde bulur. Bu esnada Yedi Krallığı koruyan Sur’un ardında kış uğursuz bir şekilde gelmektedir. Taht kavgaların içinde fantastik öğelerin bulunduğu hiçbir karakterin sonsuza kadar yaşamadığı dizide bir sonraki bölümü iple çekecek, hiçbir karaktere bağlanmamayı öğreneceksiniz. Bu arada, Spoiler yememek için yeni bölümü izlemeden internete girmemeyi öğrenmeniz gerekecek.

 

 

 

 

 

 

 

Yazar: beste

Buna da bakın

hjköç

Ters bir yön: Şair Nef’i

Asıl amacım bir biyografi yazısı yazmak olmasa da Şair Nefi’nın hayatı hakkında kısaca bilgi vermek …

2 Yorumlar

  1. Harika bir konu olmu elinize salk 🙂

  2. Siteniz cok Guzel Konularnz Takip Ediyorum Tesekkr ederim harikasiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir