Anasayfa / Tüm Kategoriler / Biliyor Muydunuz? / En Güzel 10 Zaytung Haberi

En Güzel 10 Zaytung Haberi

Yaptığı tespitlerle ‘Abii çok doğru ya’, yaptığı yalan haberlerle de ağlanacak halimize güldüren site Zaytung 2009 yılında ‘Dürüst, tarafsız, ahlaksız haber.’ mottosuyla yola çıktı. Almanca gazete anlamına gelen ‘Zeitung’ kelimesinin Türkçe okunuşu ve tarzını ‘Onion’ dan alan en yaratıcı Türklerden biri olan Hakan Bilginer tarafından kuruldu. Hakan Bilginer Zaytung’u kurması ve sitenin bir anda duyulmasını şöyle anlatıyor: “Bir gün canım çok sıkılırken The Onion gibi bir site oluşturmak aklıma geldi. Zaytung’u kurduktan sonra birkaç arkadaşa gösterdim. Sonra bir yazarın Ekşi Sözlük’te Zaytung’tan bahsetmesi sonucu sitenin adı bir anda duyuldu.” Biz de sizin için bizi en çok güldüren Zaytung haberlerini hazırladık!

 

**Haberlerin orjinal hallerini http://www.zaytung.com/ ‘dan bulabilirsiniz.

 

1. Meşhur Sokak Pilavcısı Mehmet Usta Lezzet Sırrını Açıkladı: ‘Pilav normal, bence siz gerizekalısınız’

12

‘Yıllardır değişmeyen o müthiş tadı nasıl yakaladığı hakkındaki sorular karşısında daha fazla kayıtsız kalamayan Mehmet Usta; başarısının sırrını “Ne değişmeyen tadı, neyin lezzeti? Gerizekalı mısınız arkadaşım siz? Altı üstü pilav lan…” sözleriyle açıkladı.’

 

2. Survivor 2017 İçin Yarışmacıları İstanbul’a Yollama Kararı Alan İtalyan Rai3 Kanalına Tepki Yağıyor…

2

“Yarışmacılarımız İstanbul’un çeşitli tarihi ve turistik bölgelerinde canlı bombadan, silahlı saldırıya, gasptan, tacize ve taksicilere dek birçok etaptan sağ çıkmaya çalışacak. Olay sırasında sağ kalmayı başarırlarsa da gelen polislere ajan olmadıklarını nasıl anlatacaklarını inanın ben de şimdiden çok merak ediyorum.“

 

3. Saçma Sapan Hareketleri Nedeniyle Ailesi Tarafından ‘Hiperaktif’ Olarak Tanımlanan Çocuğun, Bildiğimiz Gerizekalı Olduğu Ortaya Çıktı

3

Anıl Can’ın etrafta gördükleri çocuklardan çok da farklı olmadığını iddia eden anne Bilge Terziel (33) “Tamam biraz hareketlidir, saldırgandır Anıl’ımız… oğlum dur bir saniye… Ancak biz bunu hiperaktif olmasına falan yormuştuk. Hatta bu… yapma evladım… biraz da hoşumuza gidiyordu, zeki falan oluyor diye hiperaktifler”

Hiperaktif deyince seviniyorlardı

Kliniğin başhekimi Dr. Emirhan Yücedağlı, aşağı yukarı her ay kendilerine bunun gibi hiperaktif şüphesiyle getirilen 100-150 kadar çocuk olduğunu ifade ederken, “Bir defa hiperaktivite istatiksel olarak bu kadar yüksek görülen bir rahatsızlık değil. Hatta 16 yıldır bilfiil çocuk psikiyatrlığı yapan biri olarak ilk kez gerçekten ruh hastası bir çocukla karşılaştığımı da söylemeliyim. Normalde bize gelen çocukların önemli bir kısmı bildiğin şımarık ama bunu ebeveynlere anlatmak mümkün olmuyor. 2-3 seans paralarını alıp rapora da ‘Hiperaktif’ yazınca sevinip gidiyorlar. Niyeyse onu çok matah bir şey sanıyorlar, biz de sesimizi çıkarmıyoruz” diyerek olayın bu noktaya gelmesinde tıp camiası olarak kendilerinin de suçu olduğunu itiraf etti.

 

4. Türkiye Tek Ses Tek Yürek: ‘Allah’ım nolur PR çalışması falan olsun…’ 

4

Günü dünyaca ünlü bir modelin neden Türkiye’de bile adını bir çok kişinin ilk kez duyduğu bir yazarla birlikte olduğunu anlamaya çalışarak geçiren Türkiye, işin altında başka bir iş olduğundan neredeyse emin. Olasılıklar arasında, bu ilişkinin yazarın yeni çıkan bir kitabı için reklam çalışması olması öne çıkarken, bu kez de “Abi Adriana Lima diyoruz. Kaç para istemiştir Allah bilir. Kitap işinde o kadar para var mı ki?” sorusu akıllara takıldı.

 

5. Türkiye Atom Enerjisi Kurumu: ‘Valla nükleer santralle ilgili bildiğimiz tek şey Akkuyu’ya yapıldığı.. Biz de merak ediyoruz bakalım..’

5

“Patlar mı, güvenli mi, başımıza bir iş gelir mi ve sırtımızdan bir bacak daha çıkar mı?“ gibi kaygıların da yersiz olduğunu sözlerine ekleyen Atom Uzmanı, güvenlik konusunda kurum olarak hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını kaydederken ”Ya zaten 3 günlük dünya, nükleer santral yapan ölüyo da, yapmayanlar ölmüyor mu?“ sözleriyle gülüşmelere neden oldu.

 

6. Müşterilerini Umre Yerine Rio Karnavalına Götüren Tur Şirketine Tepkiler Büyüyor 

14

 “Belki bu da bir sınav”

Kafilede akrabaları bulunan ailelerden gelen tepkilerin ardından mikrofonların karşısına geçen Turaz Tur Acentesi Yetkilisi Ömer Sandırı ise suçlamalar karşısında firmasını savundu. “Bizim dedemizi nenemizi bu yaştan sonra yoldan çıkardınız” şeklindeki değerlendirmelerin kendilerini son derece üzdüğünü belirterek sözlerine başlayan Sandırı “Bakın belki de bunu da bir nevi imtihan gibi görmek lazım. Şu an Rio’da bulunan vatandaşlarımızın imanları yeterince sağlamsa zaten hiçbir şey olmaz merak etmesinler. Ha insanlık hali, şeytana uymuş olan varsa ordan dönüşte bir de Umre turu satarız. Gider tövbe ederler olur biter… Ayrıca Umre fiyatına Rio’ya gittiler. Firma olarak bizim de maddi yönden mağduriyetimiz var ama sesimizi çıkarmıyoruz…”

“Televizyondaki görüntüleri ben de izledim. Net bir şey söylemem zor ancak müşterilerimizden bazılarının cennete düştükleri yanılgısıyla karnaval kortejine katıldıklarını düşünüyorum. Siz de takdir edersiniz, o yaştaki insanların kafası çok kolay karışabiliyor…”

“Yaptığımız iyi işler konuşulmuyor”

“Şu an Rio’dakiyle aynı sayıda adamı da yanlışlıkla Umre’ye göndermiş durumdayız, ancak nedense o hiç gündeme gelmiyor. Biraz da bunlar konuşulsun. Rio’ya gidenler zaten dini bütün insanlar, biz karnavala gitmek isteyen adamı Mekke’ye göndermişiz bundan büyük sevap mı var?”

 

7. Taner Yıldız Kesilen Zeytin Ağaçları hakkında konuştu ‘Zeytini marketten de alırsın ama termik santral öyle mi?’

144

“Yani poğaçalarımızdan çöreklerimize her yerde çok şükür zeytin var. Bugün en ufak bakkala bile gitsen zeytin bulursun. Ama termik santral öyle mi? Santralli açma iste bakalım bulabiliyor musun?”

“Ağaç enerji üretiyor mu arkadaşlar? Yani teknik olarak üretiyor da anca kendisine yetecek kadar. Ampul bağlasan yakmaz, ütü bağlasan çalıştırmaz. Öyle bıraksan 500 sene uzar da uzar. Tamamen israf… Topraktan minerali alıyor, havadan karbondioksiti alıyor, ülkemizin değerli su kaynaklarını alıyor. Peki yaptığı ne? Şu kadarcık zeytin. Bu mudur yani verimlilik?”

 

8. Milli Eğitim Bakanlığı: ”Hani sizin çocuk çok zekiydi dâhiydi?”

8

4+4+4 Eğitim Sistemi çerçevesinde ilkokula başlayan 66 aylık çocuklar için ilk ders zili bu sabah çalarken, veliler ve eğitim camiasından eleştiriler gelmeye devam ediyor. Konuyla ilgili olarak bu sabah bir açıklama yayınlayan Milli Eğitim Bakanlığı, kamuoyundaki yaygın “bizim çocuk süper, çok zeki, galiba dahi” söylemlerinden yola çıkılarak böyle bir uygulamaya gidildiğini belirterek, “sağda solda çocuğun zekasıyla övünürken, ‘bizimki 4 yaşında İngilizce 20’ye kadar saymayı öğrendi’ diye hava atarken iyiydi. Biz ‘e tamam o zaman okula başlasın’ diyince niye bu kadar mesele oldu anlamıyoruz. İşte er meydanı, buyursun göstersin zekasını evladınız” sözleriyle velilere meydan okudu.

“Biz okula çağırınca mı salak oldu bunlar?”

 “düne kadar bıraksan aya gidecek olan çocuk, biz okula çağırınca birden çişini tutamayan, tuvaletten sonra elini yıkayamayan – çok afedersiniz – geri zekalıya dönüştü. Binbir türlü bahaneler… Neymiş, lavabolar yüksekmiş de, çocuklar kısa kalıyomuş. Aklı yerinde çok şükür, bir yolunu bulsun, tırmansın lavaboya da elini yüzünü yıkasın kerata. Hem gelişme çağında onlar, lavobaya uzanayım derken boyu da uzar.” diyerek velileri çifte standartlı olmakla suçladı.

 

9. Sadece Kar Yağdığında Tatil Vermesi İçin Kapısı Çalınan Bir Kaymakam Daha İhmal Ve İlgisizliğin Kurbanı Oldu

9

Olay esnasında kaymakamın odasına ilk giren isimlerden Dündar Yelova “Valla bir insan kaymakamı ne sıklıkla görür ki? Takdir edersiniz ki hemen hemen hiç… Biz de en son kaymakam beyi 10 Kasım törenlerinde şöyle bir uzaktan gördük işte çelenk falan koyarken… Ve maalesef şimdi ölüsüyle başbaşayız… Kar yağmasa ondan bile haberimiz olmayacak, koca kaymakam resmen kokup duracak burada düşünebiliyor musunuz?” sözleriyle yaşananları aktardı.

Son olarak İçişleri Bakanlığı yetkililerine seslenen Yelova’nın “Yani tabi ki kaybımız çok büyük. Ama takdir edersiniz ki ölenle de ölünmüyor. Artık bir kaymakam da olmadığına göre şu tatil işini nasıl yaparız, 1 gün kardan 1 gün de cenazesiydi derken Cumartesi-Pazar’la komple mi birleştirilir, nasıl olur… Takdiri bakanlığımıza bırakıyorum” sözlerine vatandaşların yoğun alkışlarla destek vermesi dikkat çekti.

 

10. DİE: “Türk Kadınlarının %97’si Hep İyi Niyeti Yüzünden Kaybediyor

10

“Yine aynı rapora göre Türk kadınlarının %94’ünün tek kusurları fazla dürüst olmaları ve diğer Türk kadınları gibi rol yapmayı bilmemeleri. Geri kalan %6’lık kısmın ise herhangi bir kusuru bulunmuyor. “

Yazar: silaydin

Buna da bakın

22 Ağustos: “Ölmeme Günü”nün Sonu

26 Mart 1981, Turgut Uyar’ın masaya söylediği o rakı… Ve “Ölmeme Günü”nün başlangıcı… Aralarında Turgut …

Bir yorum

  1. Harika bir konu olmus 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir