Anasayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

Kybele nedir ?

ODTÜ Verimlilik Topluluğu üyelerinin amatör ruhlarından hiçbir şey kaybetmeden profesyonelce birlik olarak iş yapmanın keyfine vararak ilgi duydukları ve araştırarak öğrendikleri konularda yazılar yazdığı dergi ve blogdur.

Başlangıçta bülten olarak hazırlanan ‘VT-Kybele’, 2004 yılında dergi haline getirilmiştir. Bugüne kadar “Lojistik, Enerji, Bankacılık, Turizm, Tarım, Entelektüel Sermaye, Üretim ve Sinema Endüstrisi-Kaos Teorisi, Teknolojik Gelişmeler ve Oyun Endüstrisi, Müzik Endüstrisi, Girişimcilik-Reklamcılık- Markalaşma- İnovasyon, Kalite-Pazarlama ” konularını ele aldığımız dergilerimizde kültür- sanat etkinlikleri, gezi örnekleri ve beyin jimnastiği gibi çeşitli konulara da yer verilmesini dergimizin çok farklı alanlarda, farklı bilgiler içermesi şeklinde yorumlayabiliriz. Şu ana kadar belirtilen konularda 13.  dergimiz basılmıştır. 14. sayımızın hazırlık çalışmaları devam etmektedir. Aynı zamanda 2014 yılında oluşturduğumuz blogumuzda da güncel konular hakkında yazılar paylaşılmaya başlanmıştır.

ODTÜ Verimlilik Topluluğu kimdir ?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Verimlilik Topluluğu, 1992 yılında Endüstri Mühendisliği tabanlı olarak, Prof. Dr. Canan Çilingir tarafından kurulmuştur. Kuruluşunun ardından Verimlilik Topluluğu, ODTÜ’de bulunan tüm bölümlerden öğrencileri; aktif üye, idari kurul üyesi, proje lideri ve yönetim kurulu üyesi olarak bünyesine katmıştır. ODTÜ’nün en büyük iş ve kariyer kulübü olan ODTÜ VT, Türkiye’deki iş ve kariyer kulüpleri arasında saygın yerini korumaktadır. ODTÜ VT, iş dünyasından profesyoneller ve akademik dünyadan uzmanlar ile gündem oluşturan, yaratıcı ve ilginç konular üzerinde sayısız etkinlikler düzenlemiş, düzenlediği her etkinlikle Türkiye ve Avrupa çapında takdirle karşılanmıştır. 

Topluluk olarak amacımız; yarattığı farklılıklarla ulusal ve uluslararası alanda lider bir öğrenci topluluğu olmak, öğrenciler ile akademisyenler ve iş dünyasından profesyoneller arasında bilgi ve tecrübe akışını sağlamak, ulaştığı kitlenin yönetim ve mühendislik alanındaki bilgi birikimini arttırmak, sosyal ve kişisel gelişimine katkıda bulunmaktır. Her sene vizyonu ve misyonu doğrultusunda 20’den fazla etkinlik düzenleyen ODTÜ VT, Türkiye ve Avrupa’dan yaklaşık olarak 3000 seçkin öğrenci ve akademisyeni katılımcı olarak ağırlamaktadır. Bunların yanında web sitesi, Facebook sayfaları, Twitter hesapları ve yerel-uluslararası bağlantıları ile on binlerce öğrenciye tanıtım yapılmaktadır. ODTÜ VT, etkinliklerinin içerik ve kalitesindeki artışı katılımcı sayısına da yansıtarak, Avrupa’da ve Türkiye’de lider öğrenci topluluğu olma noktasına yürümektedir. 

Topluluğumuz tüm etkinliklerini katılımcılara ücretsiz olarak sunmaktadır. Etkinliklerin çoğunluğu Türkiye’deki tüm katılımcılara açıktır. Bunların yanında ODTÜ Verimlilik Topluluğu Türkiye’deki bazı iş ve kariyer topluluklarına mentorluk yapmaktadır.