Anasayfa / Tüm Kategoriler / Kültür&Sanat / Hobi / KASIM FİLMLERİ

KASIM FİLMLERİ

  • Billy Elliot (2000)

billy-elliot-picture

“Kendin ol, her zaman.”

İnsanoğlu kendi tabularına uymayan kişileri ötekileştirmeye o kadar meraklıdır ki kalıplarımız dışında birini gördüğümüzde hemen etiketler yapıştırırız. İşte böyle bir dünyada bale öğrenmek isteyen 11 yaşındaki bir erkek çocuğunun hikayesi. Hayallerin bile cinsiyetlere,paraya ve hatta yaşadığın muhite göre sınırlandığı dünyamızda mahalle baskısına karşı çıkmaya cesaret eden Billy Elliot boks kursuna gittiğini düşünen ailesinden gizlice bale öğrenmeye başlar. Tutkusunun ve hayallerinin peşinden gidip “el alem ne der” kalıbının zincirlerinden kurtulmak isteyenlere, ilham verecek bir başyapıt.

 

  • Kıskanmak (2009)

Zeki Demirkubuz’un yönetmenliğinde insan duygularının derinlerine inen bir film.

kiskanmak-full-izle

Aslında hepimizin içinde yatan kötülüğün koşullara ve yaşanmışlıklara bağlı olarak ortaya çıkabileceğinin yüzümüze vurulduğu bu film karanlık planları ile 1930larda Zonguldak’ta ücra bir kasabada yaşayan insanların sıkıcı ama bir o kadar da gerçekçi hayatlarını gözler önüne seriyor. Sırf çirkin olduğu için hayatın güzellikleri ona layık görülmemiş bir kadının hikayesini anlatıyor. Her insanın içinde yatan kıskançlığın şerefine.

 

  • Invıctus (2009)

invictus-01b-1

“Kaderimin efendisi benim,ruhumun kaptanı benim…”

Tarihin saygı duyduğu liderlerden Nelson Mandela’nın hayatına farklı bir bakışla yaklaşan Invuctus, sporun insanları nasıl birbirine bağlayabileceğinin en güzel yaşanmış kanıtını anlatıyor. Güney Afrika için önemli sporlardan rugbynin bir ülkedeki ikiye bölünmüşlük ve ırkçılık sorununa çare olabileceğini düşünmek ileri görüşlü bir liderin görüşü olabilir elbette. Eğer birbirinden nefret eden iki insanı bir araya getirmek istiyorsanız onlara ortak bir amaç verin ve başkalarıyla savaşırken sevginin büyümesini izleyin. Rugby takım kaptanı rolüyle Matt Damon ve Mandela rolüyle Morgan Freeman’ın insanı ekrana bağlayan oyunculukları ile Clint Eastwood’un yalnızca iyi bir oyuncu değil kaliteli bir yönetmen de olduğunun kanıtı niteliğinde bir film.

 

  • Terminal (2004)

Cp4u4I1XEAA4imA

Ülkesinde darbe olmuş bir adamın JFK havaalanında kalmaya başlamasının ironik hikayesini anlatan Spielberg imzalı filmimiz size bu adam ancak Türk olsa bunlar başına gelebilirdi dedirtecek. Tom Hanks’in sizi çocukluğunuza döndürecek oyunculuğu ile kasımda yoğunlaşan işlerinizin arasında kafanızı dağıtıp gülümsemek için izleyebileceğiniz sıcak bir film.

 

Çizgi film bonusu 🙂

  • The Iron Giant (1999)

the_iron_giant21

“Olmayı seçtiğin kişisin.”

Aslında hepimizin ihtiyacı olan tek şeyin sevgi olduğunu hatırlatmak ve yılın en yaşlı zamanlarına inat içimizdeki küçük çocuklara seslenmek adına seçtiğim filmimizde 9 yaşındaki Hogarth ve demir bir devin dostluğunu izleyeceksiniz. Bu film aslında arkadaş olmak için ihtiyacımız olan şeyin ortak kişilikler, görüntüler ya da yaşlar değil de birlikte eğlenmek olduğunu içimizdeki önyargılarımızı bırakıp arkadaş olmaya çalışmanın insana getireceği huzuru en sade şekilde anlatıyor. Yüzünüzde gülümseme yanınızda sevdiklerinizle izlemeniz dileğiyle.

 

 

 

 

Yazar: seyma

Buna da bakın

1_qXmM-jYSF-DdESh_eT_Eqg

Aylar Geçse de Üstünden: Loving Vincent

   “Yaşadıkça göreceksin. Yaşam, en güçlüleri bile baş aşağı getirebilir.”  Geç başlayan hayalinin peşinden 28 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir