Anasayfa / Tüm Kategoriler / Kariyer / Women in Business

Women in Business

image

ODTÜ kurulduğundan  bu güne her zaman ilkleri gerçekleştiren bir okul oldu. Gerek eğitim sistemi gerek öğretim elemanları gerekse öğrencileri her zaman farklı ve ileriye yönelik  yenilikler yapmayı hedefledi. Verimlilik Topluluğu gibi vizyoner ve çok yönlü bir topluluk da bu ODTÜ ruhunun içinde yeniliğe öncülük eden öğrenci topluluklarından. Geçtiğimiz ocak ayında bünyesine Women in Business projesini dahil ederek günümüz toplumunun ihtiyacı olan “kadınların gelişimine yatırım” konusunu ODTÜ gündemine getirdi.

Nedir bu WIB?

Açılımı Women in Business olan WIB projesi Turkish Women International Network desteği alan ve kampüslerde kadını sosyal hayata ve iş yaşamına hazırlayan bir farkındalık ve gelişim projesi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencilerini kadınsız toplum yarınsız toplumdur düşüncesinde buluşturuyor. Turkish Women International Network ise kadınlara birbirleri ve üniversitedeki kadın liderlerle network edebilecekleri bir alan sunarak çeşitli etkinlikler düzenleyen bir kadın iletişim ağı olarak varlığını sürdürüyor. TurkishWIN içerisindeki ilham ağını kampüslere kampüs temsilcileri aracılığı ile taşıyarak bu alanda yatırımın ne kadar önemli olduğuna, sisterhood kavramına dikkat çekiyor. WIB – TurkishWIN işbirliği okullardaki kampüs temsilcileri aracılığı ile sağlanmış olsa da, daha sonrasında ODTU VT WIB içinde aktif olarak çalışan etkinliklerin planlama ve organizasyonunda  rol alan öğrencileri de network içine dahil ediyor.  Geçen dönem TurkishWIN kurucusu Melek Pulatkonak ile gerçekleştirilen “Power of Networking” etkinliğinde de böyle bir ihtiyacın ODTÜ içerisinde var olduğunu gören ekip gelecek yıl için çalışmalarına hızla devam ediyor. Türkiye’nin çeşitli illerinde var olan diğer Women in Business kulüplerinden de destek alarak ODTÜ’de kadın erkek fırsat ve cinsiyet eşitliğine destek çıkıyor.

Gerçekleşmesi planlanan etkinliklerle Ankara’da bir ilk olan bu oluşumu başka okullara da ilham vererek genişletmek, herkesten bu konuda bir şeyler yapmaya destek bekliyor.

Verimlilik Topluluğu tanışma toplantısında ve sonrasında proje içerisinde sizi görmek için sabırsızlanıyoruz!

#womencando #womenup

Sebiha GÜNGÖR

Yazar: ODTÜ VT

Buna da bakın

hjköç

Ters bir yön: Şair Nef’i

Asıl amacım bir biyografi yazısı yazmak olmasa da Şair Nefi’nın hayatı hakkında kısaca bilgi vermek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir