Kültür & Sanat

2020’yi Geride Bırakırken…

Herkes için oldukça alışılmışın dışında ve zorlu geçen 2020 yılının sonuna geldik. Büyük ihtimalle hayatımıza giren yeni normalden, yıl boyunca yaşanan olaylardan ve sürekli evde olmamızdan kaynaklı artık bitsin diye beklediğimiz bir yıl olan 2020’yi geride bırakıp yepyeni ümitlerle yeni yılı bekliyoruz. Normale göre çok daha fazla evde olduğumuz ve daha içe dönük geçirdiğimiz bir yıldan sonra yeni yılın bu yıldan çok daha farklı olmasını ve bizlere çok güzel şeyler getirmesini istiyoruz.

Çoğunlukla evde vakit geçirdiğimiz 2020 yılında bol bol dizi, film izledik; çeşit çeşit kitap okuduk; saatlerce müzik dinledik; oyun oynamak için belki de bilgisayarın başından hiç kalkmadık. Bu şekilde geçen bir yılı bitirirken Kybele ekibi olarak sizler için izlediğimiz dizi ve filmleri derledik. Eğer hala listemizdekileri izlemediyseniz mutlaka bir göz atın deriz. Yılbaşı akşamı da ne izlesem diye düşünüyorsanız, bu listede mutlaka kendinize uygun bir şeyler bulacaksınızdır! Sizler için hazırladığımız şarkı listesi 2020’yi Geride Bırakırken evde geçireceğimiz dört gün boyunca arka planınızda size eşlik etsin diye düşündük. Yılbaşını evlerimizde geçirecek olsak da umarız her sene yaşadığınız yılbaşı atmosferini ve heyecanını kaybetmeden çok güzel bir akşam geçirirsiniz.

Kybele ekibi olarak herkese mutlu yıllar dileriz, keyifli okumalar!


It’s a Wonderful Life

James Sewart, Donna Reed ve Lionel Barrymore gibi isimleri kadrosunda bulunduran bu film hayatından vazgeçmenin eşiğine gelen George Bailey’nin bir noel akşamı intihar etmeye karar vermesini konu alır. Fakat George’u kurtarmak için bir melek görevlendirilir ve aslında hayatın onsuz çok daha iyi bir yer olmadığı görür. Gerçekten samimi olan bu tatlı film ailenizle birlikte güzel bir yılbaşı geçirmenize yardımcı olabilir.


The Christmas Chronicles

Santa Claus’un kızağının kaza yapmasına sebep olan iki kardeş, Noel’i kurtarmak için Santa Claus ile birlikte bütün gece çalışır. Bir gecede başlarından geçen olayların anlatıldığı samimi ve iç ısıtan bir Noel filmi. Yılbaşı akşamında size eşlik edebilecek filmlerden diyebiliriz.


Coco

2017 yapımı animasyon filmi Coco sizi bambaşka diyarlara götürecek. Sevgi, mutluluk, özlem, öfke… bu filmi izlerken birçok duyguyu aynı anda yaşayacaksınız. Harika müzikleri ile kendinizi çok farklı hisler içerisinde bulacaksınız. Tekrar tekrar izlenebilecek bu film adeta insanın içini ısıtan bir dost gibi. İnsanın hayatta bu tarz dostlara ihtiyacı vardır.


Disenchantment

Simpsons ve Futurama gibi çok meşhur animasyon dizilerinin yapımcısı olan Matt Groening’in Netflix için yaptığı bu dizi, Dreamland adlı hayali bir ülkenin prensesi olan Bean, Elfwood’dan kaçan Elfo ve kediye benzeyen ama aslında bir iblis olan Luci’nin yollarının kesişmesiyle yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin yeni sezonu 15 Ocak’ta Netflix’te!


The Boy in the Striped Pyjamas

II. Dünya Savaşı sırasında yolları kesişen iki küçük çocuğun sıra dışı dostluklarını anlatan sarsıcı bir film.


One Day

Açılmayan tek bir telefonun iki insanın hayatını nasıl da değiştirdiğini, küçük seçimlerin nasıl da büyük sonuçlarla gelebildiğini gösteren, aşk, tutku, hayal kırıklıkları, dostluk ve sevgi ile örülü bir film. Gerçek aşkın peşinden gitmeyen ama vazgeçmeyi de seçemeyen bir aşk hikayesi.


The Queen’s Gambit

2020 yapımı bu mini dizi dünyanın en büyük satranç oyuncu olmak isteyen Elizabeth Harmon isimli bir genç kızın hayatını konu alır. Erkek egemen ve rekabetçi bir alanda büyük başarıya ulaşan Elizabeth’in yaşam öyküsü oldukça etkileyici ve sürükleyicidir.


Five Feet Apart

Gerçek aşkın iki insanın birbirini gerçekten sevmesinin ne demek olduğunu kalbinize dokunarak anlatan bir film.


Once Upon a Time in Hollywood

Quentin Tarantino’nun son ve çokça tartışmaya sebep olan filmi. Sinemanın yapısı ve eski Hollywood’u anlatan yarı tarihi bir film olduğu söylenebilir. Filmde gerçek hayattan alınma bir olay olan Sharon Tate cinayeti büyük bir yer tutmaktadır. Filmi izlemeden önce bu olayın araştırılması filmin anlaşılmasında son derece önemli bir nokta.


Midnight Sun

Aşkta fedakarlık kalpten gelir. İnce ruhların içerisindedir aşk dedirten, koşulların ancak birbirine çıkarları ile yaklaşan kalplerin bahanesi olabileceğini gösteren, gerçek sevginin ise engellerin hep ötesinde olduğunu yansıtan, naif bir aşk hikayesi.


The Shawshank Redemption

Harika bir mücadele hikayesi izlemek isterseniz bu filmi kaçırmamanızı öneririz. Replikleri ve sahneleri yüreğinizde derin izler bırakacak olan bir film.


Titanic

1912 yılında İngiltere’den Amerika’ya giden ve o zamanların yapılmış en büyük gemisi olan Titanic’de zengin tabakadan olan Rose ile alt sınıftan olan Jake’in tutku dolu aşk hikayesini konu alınır. Tanrı’nın bile batıramayacağı düşünülen geminin buzdağına çarpması ve batması ise çok trajik olacaktır. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu