Hakkımızda

Kybele Projesi, ODTÜ Verimlilik Topluluğu’nun sosyal platformudur. Bu platform; Kybele dergimiz, Kybele Blog internet sayfamız ve farklı toplumsal konuları ele aldığımız sosyal medya hesaplarımızdan oluşmaktadır.

Kybele Blog internet sayfamız, katkıda bulunmak isteyen herkesin siteye kaydolarak yazı paylaşabildiği bir mecradır. Çeşitli konularda fikirlerimizi özgürce belirttiğimiz, güncel olaylar hakkındaki yazılarımız düzenli olarak tüm Blog okuyucularıyla buluşmaktadır.

Kybele dergimizde ise topluluk üyelerinin birlik içinde, özgür bir düşünce ortamında ve profesyonelce iş yapma deneyimiyle; ilgi duydukları, araştırarak öğrendikleri alanlarda yazdıkları yazılar, çeşitli röportajlar bulunmaktadır.

Dergimiz Kybele yılda bir kez çıkar ve her yıl şubat ayında, topluluğumuzun en fazla katılımcıya ulaşan etkinliği Yönetim ve Mühendislik Günleri’nde başlayarak hem basılı hem de dijital olarak katılımcılara ulaştırılır. Ayrıca projemiz kapsamında; tanınmış dergi, kitap ve blog yazarları, medya ve sanat alanından çeşitli sanatçılar ile söyleşiler düzenlenmektedir. Bu söyleşilerimiz, ücretsiz olarak tüm Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencilerine açık hâlde yapılmaktadır. Aynı zamanda bu yıl ilk kez, çeşitli alanlardan eğitimler, söyleşiler ve interaktif workshop deneyimlerini kapsayan «Kybele Kampı» etkinliğimiz düzenlenecektir.

Kybele Projesi, yıl içinde düzenlediği etkinlikler, söyleşiler ve hazırladığı dergi ile, ODTÜ Verimlilik Topluluğu bünyesinde buluşan öğrencilerin, öğrenci kimlikleriyle birlikte yazar sıfatını üstlendiği ve kendilerini birçok farklı alanda geliştirmelerine olanak sağlayan sosyal bir platformdur.

Başa dön tuşu